24 січня свій славний 100-літній ювілей у родинному колі зустріла жителька с. Багринівці – Шевчук Анастасія Калениківна.
Привітати з днем народження одну зі старійшин громади завітали до затишної господи іменинниці селищний голова Анатолій Бичок та староста територіальної громади Ірина Івацко.
Анатолій Іванович, висловив подяку Анастасії Калениківні, за нелегку працю на благо розбудови рідного краю, мужність і витримку в часи воєнного лихоліття та післявоєнної відбудови, за те, що не скорилася життєвим труднощам, а завжди чесною працею та добром наповнювала своє життя.
Також, у святковий день лунали побажання міцного здоров’я, бадьорості духу, сили, жаги до життя, миру, добра та щастя усій великій і дружній родині Анастасії Калениківни.
Вдячні діти й онуки, правнуки, люблять і шанують ювілярку, продовжуючи цим її літа, щороку збираються разом відзначити день народження берегині родини.
Дай Боже, Вам, шановна Анастасіє Калениківно та всій вашій родині довгих років життя при міцному здоров’ї, у любові, злагоді та мирі в родинному колі. Многая літ, дорога ювілярко!
>

View the embedded image gallery online at:
https://www.lityn-selrada.gov.ua/news-lityn#sigProIdee98d9123b

Щороку 22 січня, ми відзначаємо свято Дня Соборності України – визначну подію, що є приводом для гордості усіх українців, адже цей день є символом перемоги у тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення та втілення споконвічної мрії українського народу – об’єднання та утворення єдиної незалежної Української держави.
Цей день стверджує нерозривний зв’язок між усіма поколіннями борців за її волю і сувернітет, демонструючи перед усім світом неподільність української землі і непохитність та монолітність української нації. Адже саме в єдності дій та соборності душ ми можемо досягти величної мети – сильної й високорозвиненої, духовно багатої, вільної й демократичної, європейської України.
Успіх побудови автономної та міцної держави ґрунтується на наших спільних зусиллях на дотриманні принципів незалежності, на усвідомленні власної відповідальності за майбутнє усього українського народу.
Ми повинні бути гідними місії, покладеної на нас долею; мусимо підтримати й продовжити героїчні досягнення наших предків; оправдати сподівання і стати гордістю для наших нащадків
Сьогодні наша країна переживає складні часи. Українські військові вкотре захищають державні кордони від зовнішнього агресора, відстоюють соборність та самостійність України. Низький уклін всім, хто у скрутні для нашої країни часи постав на захист територіальної цілісності та національних інтересів.
А вам дорогі земляки, щиро бажаю, міцного здоров’я, щастя, добра, миру, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє рідного краю та України!
Нехай віра в європейську, демократичну, соборну й економічно багату Україну надихає нас на нові звершення заради процвітання нашої громади та всієї країни!
З повагою
Літинський селищний голова Анатолій Бичок

 

Кожного року українці відзначають День Соборності України, в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року.
Ця дата стала визначальним явищем боротьби українського народу за свою державність у ХХ столітті. Саме тоді розпочався наш поступ за відродження суверенної самостійної держави.
Говорячи про соборність, не можливо оминути пам’ятні події Української революції 1917-1921 рр., під час якої, попри історичні катаклізми та мільйонні жертви, українці неодноразово виборювали самостійність.
Перший етап Української революції розпочався відразу після перемоги Лютневої революції у Петрограді. В цей час у Києві було створено Українську Центральну Раду (УЦР). Після Всеукраїнського національного конгресу вона з київської організації перетворилася на загальноукраїнську і стала національним представницьким органом.
Від моменту створення у березні 1917 року Центральна Рада намагалася забезпечити демократичні законодавчі підвалини державного будівництва: затвердила принципи судової системи, закон про вибори, сформувала уряд, розпочала формування війська тощо. Ці принципи були реалізовані в Українській Народній Республіці, проголошеній 20 листопада 1917 року.
22 січня 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради відбулося проголошення незалежності та суверенності Української Народної Республіки.
За часів Української Народної Республіки у 1918 році затверджено герб, основним елементом якого був тризуб – герб Володимира Великого (без хреста). Як гімн використовувалася пісня «Ще не вмерла Україна» на слова Павла Чубинського та музику Михайла Вербицького. Синьо-жовтий стяг використовувався як державний прапор.

Одним з напрямків соціального забезпечення, яке 100% реалізовується за кошти Фонду соціального страхування України є Медична реабілітація дітей застрахованих осіб відповідно до профілів:

- підгострий період опіків;

- підгострий період захворювань легень, підгострий період після операцій на легенях;

- цукровий діабет;

- підгострий період після оперативних втручань на органах зору.

Медична реабілітація (відновне лікування) – вид медичної допомоги, що включає систему лікувальних заходів, які спрямовані на відновлення порушених чи втрачених функцій організму, виявлення та активізацію його компенсаторних можливостей, профілактику ускладнень та рецидивів захворювання.

Дитина в супроводі матері/батька (застрахованої особи) направляється на термін до 24 днів до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за вибором застрахованої особи відповідно до медичних показань визначеного профілю медичної реабілітації за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарської-консультативної комісії (далі – ЛКК) закладу охорони здоров’я, де перебуває дитина на стаціонарному лікуванні.

Версія для людей з вадами зору

uknlendepl

Оголошення